V rámci 90. výročí založení Jiráskovky jsme zopakovali naši oslavnou kratochvíli. Protože se náš pět let starý počin setkal tehdy s velkým ohlasem a byli jsme dokonce žádáni, abychom „to“ podnikali častěji, nebylo o formě další společné oslavy pochyb. Opakování však není úplně přesný termín. Zatímco v roce 2019 jsme společně dobyli Chlum, po pěti letech jsme zájemce prohnali pro změnu Měsíčním údolím.

Pro děti, rodiče a přátele školy jsme připravili trasu s několika kontrolními body podél Konopišťského potoka. Pobýt na čerstvém vzduchu, trochu se hýbat, udělat něco pro zdraví a k tomu si přivodit v čím dál složitější době pár příjemných chvil nám znovu přišlo jako ta nejlepší oslava. Také ukázat některým, kteří to ani třeba netušili, jaká krásná místa se ukrývají kousek za městem, a tím je třeba motivovat k dalším podobným nápadům. A všichni měli možnost poznat se zase trochu víc, neformálně a z jiných úhlů, a především mimo školní teritorium. Naším společným cílem byla sice samotná cesta, nicméně v cíli tohoto cíle ještě čekal na všechny účastníky zasloužený opečený buřt a upomínková placka s logem našeho pohodového pochodu.

Děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří věnovali část svého volného času realizaci této akce. Děkujeme Konzumu na Racku a restauraci SK Posázavan za poskytnuté zázemí a šerifovi i obyvatelům osady Měsíční údolí za toleranci při průchodu davů jejich jindy klidnou zónou. Především pak děkujeme Vám. Dětem, jejich rodičům a přátelům, kteří jste se naší společné akce zúčastnili. A četné střípky zpětné vazby nás vedou k přesvědčení, že zúčastnili rádi. Váš počet opět překonal půltisícovku. Tak schválně! Kam příště…?

00 zvadlo01 mapa02 karta10152030404244465060708090100110120200290300310312315320330400