V pátek 20. října se proměnila tělocvična ZŠ Jiráskova Benešov v paralympijský stadion. Český paralympijský výbor  v ní pro naše žáky zorganizoval již podruhé akci ParaHrátky. Žáci naší školy si mohli pod vedením trenérů a členů reprezentace ČR vyzkoušet řadu parasportů, například bocciu, goalball, stolní tenis, atletiku, basketbal, běh pro nevidomé a slalom na vozíku. Na úvod proběhla beseda se známými parasportovci - bocciu reprezentoval Jan Haták, držitel bronzové medaile z Evropských paralympijských her mládeže ve Finsku z roku 2022 a zlaté medaile z mezinárodního turnaje v Polsku z roku letošního, stolní tenis reprezentovali Filip Nacházel, letos stříbrný na mistrovství Evropy v Anglii, kde se také kvalifikoval na paralympiádu v Paříži, a Petr Svatoš, bronzový na paralympiádě v Tokiu. Petr letos reprezentoval český paralympijský sport ve Španělsku, Koreji, Thajsku a na ME v Anglii. Atletiku reprezentoval koulař Martin Dvořák, mistr světa do 23 let, který i letos na MS v Paříži slavil úspěch a probojoval se do finále. Putovní projekt ParaHrátky má pomoci hendikepovaným dětem najít si ten pravý sport a dětem zdravým ukázat, že sport je jen jeden. Děkujeme.
Fotoreportáž v Benešovském deníku najdete zde