V průběhu listopadu se žáci druhého stupně naší školy dvakrát setkali v Městské knihovně Benešov s fantasy literaturou. V pondělí 13. listopadu navštívili knihovnu žáci 9.A. V prostoru Téčko absolvovali literární workshop zaměřený na fantasy. S paní lektorkou společně definovali tento literární žánr a seznámili se s jeho druhy a autory. Ve skupinkách také plnili kreativní úkoly. Ve středu 22. listopadu navštívili knihovnu pro změnu postupně žáci všech čtyř 6. tříd naší školy. Na besedu do Benešova totiž přijela paní spisovatelka Kristina Hlaváčková, autorka fantasy románů Dračí oči, Podsvětí nebo Ohnivé ostří. Paní spisovatelka si velmi bezprostředním a vtipným způsobem s šesťáky povídala například o tom, jak píše knížky, co tato práce obnáší, co ji inspiruje a jaké druhy fantasy ji nejvíce baví psát i číst. Dotazy šesťáků nebraly konce. Obě setkání s fantasy literaturou jsme si moc užili.