Na konci školního roku jsme byli s tehdejší třídou 8.A na výletě v ZOO Tábor, kde jsme měli domluvenou návštěvu včetně komentované prohlídky s ošetřovatelem zvířat.

Díky němu jsme měli možnost dozvědět se o každém zvířeti neuvěřitelné informace. Pan ošetřovatel zná každé zvíře jménem, ví, jaké má vlastnosti a na čem si nejvíc pochutná. Každé zvíře má v ZOO svůj příběh, všechny jsou fascinující. Také jsme měli možnost zjistit, co všechno obnáší vlastnit ZOO, každý den všechna zvířata obstarat a nakrmit.

V hlavě se nám zrodil nápad, adoptovat nějaké zvíře a aspoň trochu přispět na život ZOO. S rodiči jsme se dohodli, že se místo květin a dárků za vysvědčení složíme a podle toho, kolik se nám podaří vybrat peněz, zvolíme, koho adoptovat.

Díky nasbírané částce mohli žáci v anketě vybrat mezi 10 zvířaty a dát body svému favoritovi, kterým se stal papoušek Ara ararauna, více se o něm dozvíte zde.

Od tohoto týdne se tak žáci z 9.A stali na celý rok adoptovními rodiči tohoto nádherného papouška.

Všem rodičům moc děkujeme za příspěvek.

ara