Letos se naše škola opět zapojila do Souboje čtenářů, tentokrát soutěžili žáci ze 6.B. S knihami pracovali dva měsíce formou skupinové práce. Cílem bylo knihu přečíst a seznámit se se všemi detaily příběhu tak, aby byl tým schopen ve velkém online finále 10. dubna zodpovědět všechny otázky do co největších detailů. Z technik kritického myšlení žáci použili katapult, alfabox a sketchnoting, své výstupy také prezentovali. Dále si připravovali pro své kolegy v týmu záludné otázky a všechny poznatky si zapisovali do čtenářských zápisníků. Na závěr soutěže provedli sebehodnocení. Ve finále obsadil tým naší školy 44. místo, za které se v obrovské konkurenci rozhodně nemusí stydět. Cílem projektu je především posílit čtenářskou gramotnost a týmovou spolupráci v rámci jedné třídy.